Poker Nerede Öğrenilir?

Poker Kartları
Poker Kartları
Poker Kartları

Bu günlerde poker hakkında en sık sorulan sorulardan biri oyunun nerede en çabuk şekilde öğrenilebileceğidir. Bu konuda internette bir çok seçeneğe sahipsiniz. Bu konuda en iyi yolları sizin için derledik.

ONLINE POKER EĞİTİM SİTELERİ:

Öğrenmenin ilk alternatifi, Türkçe bir poker eğitim sitesini kaynak edinmek. Poker nasıl oynanır bilgileri veren Poker Adresleri adlı site konusunda gerçekten başarılı duruyor. Türkçe olan kaynaklar içinde gerçekten en saygını ve tamamen ücretsiz. Ders anlatımlarının yanında poker stratejisi öneren yüksek kaliteli makaleler de vardır.

KİTAPLAR:

En iyi ve en ucuz yollardan biri kitaplar aracılığıyla olurdu. Kişisel oyun stiliniz ne şekilde olursa olsun, size iyi hizmet edecek sağlam bir poker teorisi temelini sağlayan, gerçekten çığır açan birçok kitap bulunmaktadır. Bu kitaplardan bazıları

Harrington on Hold’Em serisinin tamamı – Dan Harrington, oyunun çehresini tamamen değiştiren poker oyuncuları arasında yer aldı. Bu noktaya kadar sadece elit profesyoneller tarafından bilindiği oyunun bazı çok yüksek seviyeli “sırlarını” açığa çıkardığı için kitapları devrim niteliğindedir. Kitapları, amatör ve profesyonel arasındaki oyun seviyesi farkını azalttı ve bugün adı duyulan en iyi genç oyuncuların çoğunun hızlı yükselişine katkıda bulundu. Orijinal serisi Teksas Holdem turnuvasına yönelik olsa da, daha sonra nakit oyun oynayanları da kapsayan ve aynı derecede derin olan birkaç kitap yayınladı.

Doyle Brunson’un Süper Sistemi de yayınlandığı tarihte büyük bir çığır açtı ve bir çok üst düzey oyuncu poker bu kitabı okuduğunu onayladı. Doyle daha geniş bir yaklaşımı benimser ve sadece Teksas Holdem değil, farklı poker varyasyonları için temelleri içerir.

David Sklansky, Tom McEvoy, Howard Lederer vb. Tarafından Two Plus Two yayınevi tarafından yayınlanan tüm kitapların yüksek kaliteli poker kaynakları olduğundan emin olabilirsiniz. Başlamak için onlardan yayınlanan bazı tanıtım kitaplarına bakın ve daha sonra yolunuzu yavaş yavaş çalışın. Hazır hissettiğinizden daha gelişmiş materyallerine geçebilirsiniz..

Jon “PearlJammer” Turner, Eric “Rizen” Lynch, Jon “Apestyles” Van Fleet – Bu oyuncular, en başından beri saygı gören ve saygı gören turnuva oyuncularından bazılarıdır. En prestijli çevrimiçi poker turnuvalarından bazılarını kazandılar. Artık canlı poker alanlarında da son derece başarılılar. Turnuva Pokeri hakkında bilgi edinmek için bir arzunuz varsa, bunlar gerçekten de hayal edebileceğiniz en iyi öğretmenlerden bazılarıdır ve bu kitabın tarzı harika, çünkü her oyuncunun oynamış olduğugerçek hayat ellerini kaynak alıyor ve düşüncelerinden geçiyor. Her el için ayrıntılı anlatım mevcut. Bu kitap içeriği açısından çok zengindir.

ONLINE POKER TUTORIAL SİTELERİ:

Poker nasıl oynanır öğrenmenin bir başka yolu, her biri değişen düzeylerde aylık veya yıllık aidatlara sahip olan çevrimiçi pokere öğretme sitelerinden birine katılmak olacaktır. Bu tür Türkçe site ne yazık ki henüz bulunmamaktadırç Bu siteler ya devam eden online oyunların canlı kayıtlarıyla ya da oyunu elinde bulundukları gibi oynama mantığından canlı olarak bahseden videolar kullanıyorlar. Bu tür bir öğrenme, herkes için uygun olmasada bazı kullanıcıların ilgisini çekebilir. Çünkü oyundaki en iyi oyuncuların oyun sırasında akıllarına neler girdiğini görürsünüz. En beğenilen öğretici sitelerden ikisi PokerXFactor.com ve Cardrunners.com’dur. Cardrunners nakit oyun oynamak için daha fazla tasarlanmış olmasına ve PokerXFactor turnuva oyununa daha fazla uyarlanmış olmasına rağmen, ikiside size bir şeyler katabilir. İlk başlarda pahalı görünebilirler, ama inanın size söylediklerimde, oyun hakkında ciddi iseniz, yatırılan para sadece birkaç ay sonra bu sitelerden öğrendiklerinizle ciddi bir geri dönüş sağlayacaktır.

DAHA FAZLA OYNAMAK:

Son olarak, öğrenmenin en iyi yolu oraya çıkıp oynamaktır. Oyununuzu geliştirmek için bir kaç saat oynamak zorundasınız. Sanal Para masalarına sahip çok sayıda online poker sitesi bulunmasına karşın, sanal para oyuncularının düzensiz oyunları nedeniyle bunları oynamaktan çok şey öğrenmek zordur. Yapılması gereken en iyi şey, bazı arkadaşlarınızla birlikte bir ev oyunu düzenlemek ve gerçekten düşük bahisler ile oynamak veya bir online poker sitesine katılmak ve izin verdiği minimum miktarı yatırmak ve izin verdiği en düşük gerçek para masalarda oynamaktır. İlk yatırdıklarınızı muhtemelen kaybedersiniz, dolayısıyla sizi mali açıdan etkileyecek bir miktar olmadığından emin olun.